View Single Post
  #3737 (permalink)  
Vechi 25 ian 2011, 14:11:00
georgianav11's Avatar
georgianav11 georgianav11 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 24 ian 2011
Locaţie: Adjud, Romania
Vârsta: 34
Date: 158cm, 58.3kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul

Bine ai venit Georgiana Sper ca nu vb serios Te rog eu lasa deoparte dietele acestea "MINUNE".
Si adopta un stil de viata sanatos. In stilul acesta, Nu iti faci decat rau
Eu ti-as sugera o dieta personalizata si mult sport. Binenteles, pe forum gasesti si alte dieta sanatoase - de exemplu South Beach si Montignac
Incearca macar daca tot papi de plictiseala sa papi sanatos. nu dulciuri, grasimi, sucuri. Chiar daca papi mai mult , important e sa fie mancarica buna
Asteptam mai multe detalii despre tine Mult succes!
dupa ce am descoperit acest site mi-am dat seama ca e o greseala dieta mea "minune". Initial am crezut ca e buna pt ca am slabit destul de mult pt o dieta de 5 zile dupa care nu am mai mancat paine alba, doar cate o felie de paine integrala (in weekend cand vine prietenul meu la mine, nu il pot tine fara paine si mai iau si eu putin :d, dimineata cu putina carnita sau iaurt) si mult mers pe jos. am dat jos 6 kg, insa am stat in pat 2 zile si am avut varsaturi (riscul meseriei...chiar nu stiam de acest efect). Ma voi expune iar riscului pt ca o colega de camera (stau in camin) doreste sa tina si ea, desi am avertizat-o, si m-a rugat sa tin cu ea ca sa o sustin si din moment ce i-am promis...
acum ma intorc la studiu..am maine examen:d pup
georgianav11, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1490 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 973 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]