View Single Post
  #3946 (permalink)  
Vechi 22 mar 2014, 20:03:44
bety's Avatar
bety bety este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: pitesti, Romania
Dieta: incerc sa mananc sanatos
Date: 162cm, 97kg
Mesaje: 3.073
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 143 ori in 89 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (VI)

Citat:
Anterior postat de BooBoolina Vezi mesajul
salut Bety!
Cum merge Rina?

E liniste rau...pe aici..cred ca toate fetele sunt pe afara..ca e asa frumos!

Eu tot vreau sa ies la alergat...dar...ufff e greu..mi-e frica de caini
Mai sunt fix 3 saptamani pana la ziua mea..si azi am avut pe cantar 66.5 kg...sper din tot sufletul sa vad 64.9 macar in 12 aprilie.
Azi am mancat prostii ..lapte ,cereale,3 patratele de ciocolata..si cred ca merg in oras la o inghetata...wowwww ce dieta-ma scot cu supa de zarzavaturi ce vreau sa o consum- dar azi sunt in ziua din luna cand ma ia cu pofte...nu ma stresesz foarte tare ,ca diseara ma dansez cu ceva noroc toata noapte si scap de caloriile sonsumate plus juma de ora de sport facuta dimineata..hmm...balansez situatia.

Sporuri in toate !
Daca dansezi ..........se duc caloriile.......succes sa ajungi pana la ziua ta la kg dorite
:a mine merge bine...........am inceput sa mananc legume........si ma satur f repede...........De luni am renuntat si la Cola............Nu am mai baut deloc si este o realizare ptr mine ........... Nu mai simt nevoia de dulce...........sau sa mananc seara( uneori si noaptea ) .Asa ca ultima masa este intre 7 - 8 , iar pana dimineata nu mai mananc nimic.
Saptamana asta am facut si Start walking de 2 ori si 1 data Hip-Hop Abs ........ Abia astept sa ma cantaresc luni..........
__________________
Jurnal betty - lupta cu kilogramele.
bety, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2206 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1689 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1173 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]