View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 24 apr 2021, 18:28:34
Narawen's Avatar
Narawen Narawen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mar 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Vegană, fără alimente procesate și/sau cu aditivi
Date: 171cm, 71.4kg
Mesaje: 932
Aprecieri acordate: 122
Am fost apreciat(a) de 657 ori in 346 mesaje
Implicit Re: Slăbire în 2021

Azi a fost o zi frumoasă! În care iar cred că am mâncat prea mult. Dar sunt fericită. Am mâncat doar lucruri pe care le consider sănătoase. Am făcut o plimbare lungă de 15000 de pași și m-am bucurat de flori, de cărăbuși și de lumina blândă a soarelui.
Nu mă voi urî și nici nu mă voi certa. Viața e frumoasă și la 70 și ceva de kilograme . Așa cum sunt acum mă iubesc mai mult ca niciodată, cu toate slăninuțele mele.
N-am putut să rezist pâinea proaspătă cu maia, cu unt vegan, cu salată maaaare și multe căpșune. Amestecul de spanac crud, salată verde, ceapă verde, avocado, usturoi verde, oțet japonez de prune și mărar e ceva ce pot să inhalez până la supraplin. Și mă face extrem de fericită.
Narawen, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Narawen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Narawen:
nikytour (25 apr 2021), Zoe (27 apr 2021)