View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 30 iun 2010, 00:23:50
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei noi slabute =*

Deci pana la urma care jurnal il pastrezi?Nu poti avea 2 jurnale.Ti`am raspuns in partea cealalta dar am sa`ti raspund si aiciDeci in primul rand pt a slabi trebuie sa renunti la prajeli,dulciuri,fast food,inlocuieste painea cu cea graham sau de secara si dekt 2 felii pe zi.Poti papa ca dulce dak nu poti renunta 2 patratele de ciocolata neagra.Acum nush...eu iti zic spre exemplu cam ce poti papa iar tu iti alegi ce vrei de acolo.Te poti inspira si din meniurile fetelor ce au slabit pana acum un nr mai maricel de kg.Poti papa de ex dimineata ou fiert cu putina branzica sau sunca slaba de pui,cereale musli cu lapte,paine cu gem dietetic.La pranz poti papa piept de pui(fiert,la gratar sau la cuptor)cu o salata,o salata cu ton,friptura de vita cu salata,iar seara poti papa o supa,o salata de rosii cu branza,piept de pui cu salata.Atentie!Eu ti`am dat exemple,tu iti alegi din ele ce vrei nu mananci tot ce am zis acoloSi mai trebuie sa ai si 2 gustari sau chiar 3 la care poti papa fructe crude sau uscate,nuci,migdale,un iaurt degresat,20 de grame de seminte fara sare,dar fructele sa fie mancate ziua nu seara.Iar sport este binevenit orice fel,este foarte bine ca faci sala,continua asa.Poti face cat rezisti.
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]