View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 07 sep 2009, 21:35:44
Supergirl's Avatar
Supergirl Supergirl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Scarsdale
Date: 161cm, 51kg
Mesaje: 312
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Post Cum depasesc faza de platou?

Buna,asa cum am mai spus sunt noua pe forum,insa urmaresc majoritatea discutiilor de ceva vreme.(Taking a deep breath).De ceva timp tot incerc sa slabesc si oarecum am reusit ajungand la greutatea de 55 de kg(mai putin de atat pot sa obtin doar daca ma infometez, insa daca fac asta o sa pun la loc la o singura masa).Pentru a ''remedia'' aceasta situatie am inceput de cateva zile sa mananc la micul dejun un sandvis cu o feliuta de sunca presata,doua felii de rosie,si putina branza feta(apropo,asta are multe calorii?din cate stiu eu este de doua feluri:grasa si slaba..so..),la pranz o salata,iar la cina fructe.Ultima masa este la ora 6.Este cumva prea putin(am renuntat la gustari reprofilandu-ma pe pahare cu apa ),pentru ca am citit in unul din topicurile de pe forum ca lipsa prea multor calorii din meniu contribuie la perioada de platou.So...any help?
P.S Am uitat sa va zic ca fac in fiecare dimineata inainte de a manca 20-25 de min diverse exercitii.
__________________
Just never forget to be dexterous and deft,
And never mix up your right food with your left.

http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-cry-2534.html
Supergirl, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1856 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1339 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 565 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Supergirl; 07 sep 2009 at 21:48:20. Motiv: am uitat :d
Răspuns cu citat