View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 17 nov 2010, 07:40:44
FlorentinaHN's Avatar
FlorentinaHN FlorentinaHN este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 173cm, 80kg
Mesaje: 155
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal FlorentinaHN

Buna fetelor!
Multunesc de incurajare, conteaza f mult sa stii ca e cineva acolo care te sustine. Fratele meu a slabit cu Montignac vreo 15 kg in 5 luni. Fiind baiat i-a fost un pic mai usor cu organizarea timpului (mergea cu bicicleta la serviciu - lucru pe care eu nu puteam sa-l fac, avea timp dimineata sa savureze micul dejun, in timp ce eu fugeam prin casa sa ma imbrac mai repede etc). A fost foarte organizat in alimentatie, cu o singura exceptie - nu a renuntat la bere Pe timpul dietei nu a mers la sala, dar a incercat sa fie destul de activ. Abia acum si-a facut abonament, odata cu mine. Am insa o mica problema. Nu-mi place si nu pot sa beau apa... chioara. Asa ca beau foooarte multe ceaiuri (cam 5 cani pe zi, cani mari de 300 ml). Ceaiurile sunt variate, ba de fructe cu o felie de lamaine, ba un ceai verde, ba un mate in stil argentinian. Toate neindulcite. Este ok?
FlorentinaHN, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2391 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1874 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]