View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 09 mai 2011, 22:20:38
Inngrid's Avatar
Inngrid Inngrid este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2011
Locaţie: nnt, Romania
Date: 159cm, 57kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sufar de binge eating!!!

Salut!Mersi ca incerci sa ma ajuti! Ma simt stanjenita de cand m;am urcat pe cantar si am vazut cate kg am adunat! Stiu problema mea e ca mananc de plictiseala si atunci cand sunt stresata.Sincer mi;e si rusine sa iti povestesc ce am mancat azi. O sa incerc in perioada urmatoare sa tin un jurnal,daca imi permite timpul.in ultima vreme am inceput sa fac sport (cardio intens-mediu, alergat coarda).S'a terminat cu plansu de sine si cu "hai sa mai mananc,chiar daca nu imi este foame." Mi;am porpus sa reusesc de data asta.Si ca sa fie mai enervant pt mine. itit mai spun ca am un frate geaman care e baiat nu stiu ce metabolism are el da el e genu de om care mananca muuult si nu se ingrasa si e foarte stanjenitor pentru ca toti ma stiu ca "sora lu X" nu Oana, el e frumos si slab.In materie de mancare stiu ce ar trebui sa mananc ,o sa incerc sa mananc diversificat(sanastos) si cat imi trebuie ATAT. Mersi ca mi;ai raspuns asa repede
PS: Scuze abia acum am vazut ce dezastru de mesaj am postat , putin incoierent si cu greseli ,va rog sa ma scuzati.
Ms pentru sustinere!! :*
Inngrid, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1512 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 995 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Inngrid; 09 mai 2011 at 22:25:24.
Răspuns cu citat