View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 04 iul 2011, 18:24:30
alina0508's Avatar
alina0508 alina0508 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 31 ian 2011
Locaţie: Radauti, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 74kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alinutza Bulinutza - dieta Catalin Crisan

Citat:
Anterior postat de Carmen789 Vezi mesajul
Buna.Sunt si eu interesata de dieta Catalin Crisan,nu vrei sa o tinem impreuna?
Buna - bineintels ca doresc companie; asa ne putem sustine una pe alta si ne putem da idei de meniu.

Eu astazi am mancat 150 g carne presata; 50 g mortadela (un salam care are urme fine de masline verzi) , un ou si 100 g cascaval - totul impartit in 4 mese.

Ideal ar fi sa existe 5 mese, dar azi m-am trezit tarziu - Teodora mea mi-a tinut concert pana pe la 4 dimineata.

Dupa ora 7 nu mai am de gand sa mananc nimic.
Am baut cam 1 litru de limonada (facuta cu zaharina) - e cam putin, dar promit ca maine sa beau cel putin 2 l.

Seara beau si ceai anti adipos.

Ai mai tinut aceasta dieta?
Din proprie experienta iti spun ca este usoara - ca nu iti este foame; dar si grea ca dupa o anumita perioada iti este scarba de atata carne.

Oricum trebuie sa fii sanatoasa - astfel nu iti recomand aceasta dieta - iti dai seama ca 2 saptamani numai de carne, ou + branza - nu e ceva sanatos; lipsesc vitaminele din fructe si legume; plus ca atata carne e toxica - mai ale daca mananci carne procesata asa cum am facut eu azi; pe maine planuiesc sa trec pe gratar de pui ca e mult mai bun.

Miscare nu prea am facut - noroc ca am iesit o ora cu caruciorul in parc.

Cam asta ar fi prima zi; ca de obicei prima zi e usoara, dar cu voiosie merg inainte!
alina0508, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1695 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1178 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]