View Single Post
  #4003 (permalink)  
Vechi 14 oct 2011, 09:29:37
TheNext's Avatar
TheNext TheNext este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 aug 2011
Locaţie: Roma, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Montignac...personalizata
Date: 165cm, 69.5kg
Mesaje: 65
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Buna fetelor! Eu cand am tinut prima data Monti, am fost foarte stricta: cu lapte, iaurturi 1% grasimi, ma faceam in 4 sa mananc corect, sa nu gust nimic nepermis si am reusit! Dar pentru o perioada prea scurta ca sa slabesc cat as fi vrut. Cea mai tare faza care mi-a ramas pe creier e aia in care maica-mea era aici si facuse sarmale (cu orez) si ma ruga sa gust macar una. Ca nu se poate si ea saraca, a insistat tare mult dar nu am cedat. Imi pare rau si in ziua de azi! (si sunt vreo 8 ani de atunci ). Asa ca imi vine sa zambesc ca va preocupati atata cu 1% sau 16%...apoi dati gres poate cu lucruri mai importante in dieta. Eu de o luna mananc in fiecare dimineata lapte degresat (acum ma duc la frigider sa vad procentul de grasimi)...combinat corect sau nu, am slabit! Ok! poate nu rapid asa cum e cand tii Monti strict. (4-5 kg intr-o luna nu e rau deloc!)Dar pentru mine, in momentul de fata, e nu cum tii dieta dar cat o tii. Si eu intentionez s-o tin pentru tot restul vietii. Mai mult decat dieta as zice ca iau in consideratie principiile Montignac. Ca, dupa impresia mea, la fiecare carte pe care o scoate se mai schimba cate ceva, ceva nepermis devine permis etc... Si in zilele mai dificile, inainte de prinicipii Monti pun in fata ideea "fara dulciuri, paine si alcol"...in rest mananc de toate daca sunt prea obosita sa gandesc "limpede" Va sfatuiesc doar sa mancati sanatos inainte de a manca Monti (cu alimente prelucrate la infinit numai ca sa fie conforme)
TheNext, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 814 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]