Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #402 (permalink)  
Vechi 19 mai 2009, 23:21:36
Luna's Avatar
Luna Luna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Buna scumpica mea, Luna
Da, nu prea am mai vorbit, nu imi mai ajunge timp de nimic... Si sunt trista... Fetele cred ca nu sunt multumite de punctaj. Am stat jumatate de zi am calculat dar cred ca degeaba.... in fine

Noaptea trecuta nu am dormit, am avut un dead-line si azi sunt un zombi. Ma duc la un dus si in pat, ca nu mai vad monitorul.

Te pup dulce si multe imbratisari calde de noapte buna.
Cum am spus si la topicul respectiv, nu conteaza punctele, ci ceea ce am obtinut.
Ce n-as da eu sa am 80 de puncte, dar sa fii slabit 4 kg in loc de 2

Ideea de concurs a venit din dorinta de a ne ambitiona toate, de a ne motiva, de a ne sprijini reciproc.
NU trebuie pus mai presus punctajul decat ceea ce obtinem fiecare pt sine ( mancam mai sanatos, facem mai mult sport, poate si reusim sa slabim).

Hai, nu fii trista, eu una iti multumesc si va multumesc, pt ca fara acest concurs nu ma ambitionam. O recunosc.

Asa cum zicea tanya, putin spirit de competitie nu strica, ideea e sa constientizam pana unde il ducem

Pupicei de noapte bunutza si odihna placuta ! Maine e o noua zi
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Luna; 19 mai 2009 at 23:25:30.
Răspuns cu citat