View Single Post
  #404 (permalink)  
Vechi 02 iul 2020, 10:50:49
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Căsuta slăbuțelor active

Nu am mai avut rabdare si m-am cantarit azi. 82.4, de la ultima cantarire (83 kg), pe 22 iunie. Cam putinel dar am si mancat pepene verde aproape in fiecare seara, tarziu. Nu sunt nemultumita. Usor dar sigur. Maine as vrea sa ma si masor, acum e tarziu, deja am mancat.
Paine prajita cu unt si dulceata la mic dejun.
Sunt un pic ingrijorata, copilul a cam facut febra azinoapte, nu mare rau, dar tot sunt ingrijorata. Il urmaresc si in functie decum se prezinta, nu mai plecam maine la tara. Daca am.merge, ar sta numai afara si e cald rau... A cam mancat inghetata si a baut apa cam rece in ultima vreme, pe la Dunare s-a linciurit cu picioarele si apa nu a fost tocmai calda, fiind Dunarea in crestere. Sper, totusi sa se rezume la atat. Sotul zice ca poate a avut temperatura mai crescuta din cauza caldurii, azinoapte chiar a fost cald...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
alina_neamt (04 iul 2020), lidiuta (02 iul 2020)