View Single Post
  #408 (permalink)  
Vechi 18 oct 2011, 18:10:38
mkarina's Avatar
mkarina mkarina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2011
Locaţie: Giurgiu, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Hipocalorica+Montignac
Date: 159cm, 56kg
Mesaje: 251
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Binge eating - Hiperfagie - Mancat compulsiv/in exces

Citat:
Anterior postat de Ioana121 Vezi mesajul
Buna Mkarina si eu am trecut cam 10-11 ani din viata mea prin episoade de genul, trecere de la anorexie la bulimie sau combinate intre ele, efectul yoyo, probleme de sanatate provocate de comportamentul meu alimentar.Sfatul meu este sa ai mare grija de sanatatea ta, asta e cel mai important lucru.Schimba-ti in primul rand atitudinea fata de tine, nu te mai considera "un animal" si nu mai lua greselile din dieta ca pe niste "cedari" sau esecuri.La kilogramele pe care le ai si la cat mai vrei sa slabesti, se poate si fara sa iti faci viata un cosmar, cu sport si o alimentatie sanatoasa.
ideea e ca am ajuns la 42 de kg..si a trebuit sa ma mai ingras nitel pt ca aratam ca un schelete..coastele inca imi ies fr mult in evidenta...si oasele(mai ales din cauza anorexiei)..si mananc fr multe dulciuri in zilele cand am fr mult de invatat si sunt fr obosita( de ex 4 zile pe saptamana plec la 7 dim la liceu,apoi meditatie si apoi ajung pe la 6 acasa si ma apuc de invatat pt a doua zi..si tot asa..noaptea nu prea dorm..)cred ca si asta e un factor...
Răspuns cu citat