Subiect: Vicii de slabute
View Single Post
  #41 (permalink)  
Vechi 23 iun 2011, 09:31:07
riky's Avatar
riky riky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Vicii de slabute

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
obsesiile mele.. hm.. sa ma gandesc, nu beau , nu fumez, ..desi imi mai vine pofta haha ca am pufait si eu de cateva ori in viata mea.. nu stiu sa fumez de adevaratelea.
imi plac chestiutele, orice lucrusor mic. o data sotul mi-a facut cadou 10 oua kinder.. le am pe toate insirate, jucariile, pe o mobila.
cand ma duc prin magazine, ma uit la tot felul de obiecte, decoratiev, lucrusoare mici.
imi plac porcii de guineea, si as putea sa cresc toata viata.. chiar daca sotul nu e de acord.
alta obsesie e site ul asta.. hahaha, dim cand ma tresesc sar la calculator.
viciul meu e somnul, dupa amiaza.. nu am energie daca nu dorm.. mai ales ca lucrez seara pana tarziu.
alte vicii care ma impiedica sa slabesc mai repede, e ciugulitul... daca am ceva nou prin frigider, la 12 noaptea trebuie sa gust.

Ciugulitul e adevarat un viciu, daunator siluetei asta-i viata , vorba aia, orice invat are si dezvat, ambitie sa avem....
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat