View Single Post
  #443 (permalink)  
Vechi 05 aug 2010, 13:02:40
ancutzyka's Avatar
ancutzyka ancutzyka este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: Zaragoza, Spania
Vârsta: 32
Dieta: dieta cu 1200 calorii pe zi
Date: 172cm, 72.4kg
Mesaje: 93
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg

Buna fetele! Am revenit un pic mai tarziu pt ca am avut ceva probl cu pc ul...Ma bucur ca mi ati raspuns si ca vreti sa fim alaturi in aceasta lupta impotriva kg in plus.Nu stiu prin ce minune dar vad ca am ajuns la 63 kg....deci as mai avea cam 8 kg de dat jos...tot e mult...problema e ca eu nu pot sa mananc dupa program,mi e f greu.....dar o sa imi pun toata ambitia sa ajung la 55 kg ca taaaaare de mult visez la ele....de maine o sa scriu si ce mananc....la sala deocamdata nu pot sa merg pt ca eu sunt in spania de o luna si nu prea stiu pe aici pe unde sa merg si nici nu prea stiu limba....in fine....eu as vrea sa tin o dieta sanatoasa,sa nu ma infometez prea tare,sa am pe zi 5mese,3 principale si 2 gustari.....sper sa pot pt ca pana acum era un haos in alimentatia mea,mancam orice si la orice ora....mai ales seara.....azi de ex am mancat la MD o felie de paine prajita cu o felie de cascaval si un biscuit cu ciocolata(sper sa ma pot lasa si de dulciuri)....La pranz am de gand sa mananc 200 g pangasius la gratar cu o salata de varza....la cina nu stiu ce sa mananc,poate imi dati voi o idee....va pup....astept rasp voastre si SPOR LA SLABIT!!!!
ancutzyka, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2294 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1003 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]