View Single Post
  #4471 (permalink)  
Vechi 12 feb 2014, 11:21:03
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Scrisesem la Anca in jurnal ca mi-am facut lapte de migdale si vreau sa incerc si cu fulgi de cocos..
Si m-a pocnit o idee! Am niste caju crud si m-as baga la o smantana de caju, ca am vazut in emisiunea "Ajutor vreau sa slabesc" o reteta de paste fara gluten (eu le am pe cele din fasole mung) cu spanac si dressing din smanatana de caju.. Cornelia Marin a pus si muguri de pin si seminte de canepa decorticate in smantana aia, dar eu nu am asa ca o sa adaptez.. Poate gasesc pe net o reteta si daca imi iese vi-o dau si voua..


Duminica e ziua lui mister si nu prea am habar ce sa-i iau
El vrea tastatura si mouse wirless, dar mi se pare cam impersonal sa-i iau asta.. As vrea ceva supriza, ceva dragut si funny.. Ma gandeam sa fac niste biletele pe care sa scriu diverse mici "cadouri", cum ar fi "cina la restaurant", "masaj", "o sticla de vin", etc si sa il pun sa traga din biletele si sa ii fac cadourile in oridinea pe care le-a extras Bineinteles sa ii pun si niste "pedepse", vreo 2..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
Anca22 (12 feb 2014), danyella2008 (12 feb 2014), diana87 (12 feb 2014), niculina04 (12 feb 2014)