View Single Post
  #4476 (permalink)  
Vechi 13 feb 2014, 10:39:42
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Ieri am mancat asa:
MD: un shake dintr-o portocala, un kiwi, o felie groasa de anans, spanac, seminte de chia, in, lapte de migdale
Pranz: orez brun cu legume chinezesti si curry, ghimbir, ardei iute + cateva bucatele mici de piept de pui
Gustare: nuci si caju (cam 40 g) + 10 g de cioco 75%
Cina: 2 pesmeti burger cu salata de vinete si ardei copti, vreo 35 g de macrou afumat, rosii cherry, 2 masline
G2 dupa sport: shake cu 25 g pudra proteica, jumatate de banana, 200 ml lapte de migdale
E bestialaaaaa combinatia asta! Mi-a placut enorm!!

Sport: 35 min greutati (am facut exercitiile de la CHLX Burn 1, dar mai rapide) + 50 min Circuite + Tabata

Azi dimineata m-a apucat harnicia si am gatit hrisca fiarta cu fructe uscate (merisoare, prune, goji, stafide). Dupa ce s-a racit am pus o lingurita de miere si niste nuci. Mi-a placut.. e prima data cand mananc hrisca si chiar imi place..
Am mai facut o budinca de paste din fasole mung (angel hair), cu branza dulce de vaci, indulcitor, 2 oua, stafide si goji si stevia pudra..
A iesit ok-ish, desi nu prea merg pastele astea gatite asa, dar imi era pofta de macaroane cu branza
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]