View Single Post
  #4484 (permalink)  
Vechi 11 iul 2011, 19:12:55
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
am zambit sa stii..am zambit pentru ca ai un mod inconfundabil de a face haz de necaz si te admir foarte mult pentru asta. Chiar te admir..si chiar la tine m-am gandit ieri sau alaltaieri cand am fost un pic nervoasa ..pe diverse..chestii!!
Te admir madam pentru cat de mult ai slabit si pentru ca te-ai trezit ca e cazul la lasi in mama lor cantarele si sa dai jos kielle. Ma uit la tiker-ul tau si nu-mi vine a crede ca ai avut 180..nu pot crede,...mi se pare ca e o gluma!! Ma gandesc ca ai facut cea mai desteapta alegere pozibila din viata ta. Ai sa slabesti si ai sa ajungi si sub 90..si mai jos de atat si Doamneee ce viata lunga ai sa ai ca sa-ti poti creste linistita nepoteii (ca or sa vinaa!!) si tu va trebui sa aleergi dupa ei..sa te misti..stii tu!!
Da Aussi....sora mea m-a trezit la realitate,ca altfel eu nu faceam pasul.Ma apucau noaptea poftele de dulciuri si innebuneam daca nu se duceau sa imi ia.Eram cea mai fericita cu cutia in fatza si sticla de suc la piciorul masutei.Vedeam ca nu mai pot sa ma misc si nu ma trezeam la realitate.Nu mai imi pasa ca nu am haine,ca nu ma pot incalta,sau pune sutienul...nuuuuuuuuuuu....daca aveam dulciuri,nu imi mai trebuia nimic...Am mai zis de multe ori....chiar o sa ma apuc sa scriu povestea mea...pana termin de slabit,termin si cartea....poate cineva va fi interesat sa o publice.Sincer,nu stiu exact greutatea pe care o aveam,medicii ziceau ca MINIM180....de unde cantar mare?....Ati vazut cu Victoria Lacatusu ...gravida care a si murit?....ea avea 240....dar exact ca ea mergeam si eu,tinandu-ma de pereti...si multe,multe altele......Am poze de acum un an si ceva monstruoase.....candva poate le voi pune....daca Nemo promite ca nu se uita la ele....