Subiect: Jurnal Michelina
View Single Post
  #4537 (permalink)  
Vechi 15 feb 2017, 23:05:15
mihaela2289's Avatar
mihaela2289 mihaela2289 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 ian 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: dieta Ketogenica este preferata mea
Date: 173cm, 65.7kg
Mesaje: 251
Aprecieri acordate: 74
Am fost apreciat(a) de 352 ori in 173 mesaje
Implicit Re: Jurnal Michelina

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
N-am mai scris pentru ca am fost dezamagita de o oarecare stagnare - chiar crestere a cantarului - asa ca voi pastra cantarul de vineri - ca singur cantar. Nu pot sa nu o iau razna cand vad crestere desi am fost cuminte.

Voi continua sa mananc keto - dar nu mai cantaresc alimentele - am priceput cam cat trebuie sa manac ( nu prea mult), fara gustari intre mese.

Voi continua cu 3 mese pe zi ( ultima voi incerca sa fie mai usoara) si cu minim 3 ore inainte de culcare.

Meniul de azi
MD - friptura rece de porc, rosii cherry si castravete
Pranz - chiftele de pui la cuptor , cheddar si iaurt grecesc gras
Cina - branza de vaci cu smantana

In sfarsit azi m-am mobilizat si am facut si sport. Nu mi0am luat abonament la sala si nici nu cred ca imi iau. Pentru moment voi incerca 30 min zilnic dimineata + 20 mnin yoga seara.
Michelina, nu ai cum sa te ingrasi de pe o zi pe alta cumnu ai cum nici sa slabesti zilnic. Conteaza mai multe lucruri, de aceea nici nu e ok sa te cantaresti zilnic. Daca ai stii de cate ori ma cantaream martea sau miercurea si vinerea dadeam raport cu plus fata de miercuri.. Dar cu minus clar fata de vinerea anterioara. Daca stagnezi cumva(asta se vede dupa 3 saptamani de abia), mai limiteaza putin lactatele si vei vedea cum corpul usor usor se redreseaza.
Continua, nu te lasa doborata de o amarata de retentie de apa!!
mihaela2289, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1692 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1175 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui mihaela2289:
Michelina (16 feb 2017), niculina04 (16 feb 2017)