View Single Post
  #4572 (permalink)  
Vechi 24 mar 2014, 11:43:11
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Neata! Mmmmm, suna bine meniul tau de weekend. Am si eu pofta de un sos de usturoi.

Rosiile deshidratate le-ai cumparat sau le-ai facut tu? La vara am zis ca fac eu, am vazut ca merg pastrate cateva luni bune in camara. Am ce face cand vine vara, umplu camara pt iarna.
Rosiile deshidratate le-am facut eu asta vara si le-am tinut in frigider, in ulei de masline cu usturoi.. Si uleiul ala e bun de pus in salate, e aromat si gustos..

O da, si eu am planuri mari, sa congelez multe fructe si legume, sa fac eventual si mix de legume deshidrarate de pus in mancaruri, timp numai sa am..

Sosul de usturoi cu iaurt grecesc e demential!!
A apropo de iaurt grecesc, am facut salata de vinete si in loc de maioneza am pus iaurt din asta.. Nu mi-a venit sa cred cat de bun e! Nici nu zici ca nu e maioneza..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]