Subiect: Jurnal Michelina
View Single Post
  #4614 (permalink)  
Vechi 28 mar 2017, 14:02:52
frumoasa's Avatar
frumoasa frumoasa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 10 sep 2009
Locaţie: cluj napoca, Romania
Vârsta: 47
Date: 161cm, 53.7kg
Mesaje: 5.033
Aprecieri acordate: 2.875
Am fost apreciat(a) de 4.761 ori in 2.802 mesaje
Implicit Re: Jurnal Michelina

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Incerc sa nu fiu nerabdatoare. Voi ajunge acolo unde vreau doar cu rabdare.

Pentru azi imi propusem sa ies la alergat dar cei de la Wuji Gong au zis ca as putea sa merg azi sa recuperez ziua de ieri - si ma tenteaza. As putea sa alerg pana acolo si inapoi - as putea face 5 km. Impusc mai multi iepuri odata. sau plimbare rapida pana acolo, wuji si apoi alergarea. Asta ar fi chiar ideal.

In rest azi oua fierte, iaurt degresat cu tarate, piept de pui cu sos de iaurt degresat si o urma vaga de parmezan pe post de condiment

Ieri la masa in fata mea era o tipa care tinea un fel de Dukan si lua din parmezan si punea peste legume si gratar - "pe post de condiment", Evident toata masa fiind o cuconada eram la dieta, va dati seama!!
Eu mincasem ciorba de fasole, nu tu, dar m-am exprimat poate aiurea, eu cam mor de somn azi, asa ca orice e posibil. ai perfecta dreptate, rabdarea e cea mai importanta in orice cura, sper sa avem. Zi-mi si mie cu ce se maninca sportul ala, nu am mai auzit si credeam ca le stiu pe toate in domeniu.
Azi am mincat brinza slaba de vaci cu lapte batut si un colt paine dukan de dimineata pe la 10, pe la 12 o cana de lapte batut si acum juma de ora niste somon afumat cu f putina lamaie, mustar fara zahar si paine dukan. Seara mai am niste ton la cuptor facut aseara si as vrea si putina brinzica, ceva, prea multa carne pe azi pt gustul meu.
Felicitari de rochita scurta! La mine este o mare ciudatenie, nici eu nu vad unde sunt cele 57 kg, nici cei f apropiati mie, gen mama...iubitu..deci nu le arat, alta data eram mult mai grasa la 54. ciudat.....
Acest membru apreciaza mesajul lui frumoasa:
Michelina (28 mar 2017)