View Single Post
  #462 (permalink)  
Vechi 12 nov 2010, 19:37:42
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Buna ziua fetele mele dragi! Ce mai faceti voi? Am de recuperat cu cititul si raspunsul de la pagina 12, insa nu cred ca o sa reusesc nici azi. Am intrat sa va zic ce am facut astazi la Iasi.
Mi-a facut ecograf intravaginal din nou si de data asta s-a vazut sacul ovular intrauterin de 4,8mm. Asta inseamna ca nu are cum sa fie sarcina extrauterina! Dna doctor a spus ca nu e foarte multumita deoarece ar trebui sa vada niste batai ale inimii. A stabilit ca sarcina e de 5 sapt si 3 zile (5oct, prima zi a ultimului ciclu menstrual) insa eu stiu exact cand am ramas insarcinata si abia maine face bobo 4 saptamani. M-a programat din nou vinerea viitoare sa repetam ecografia si mi-a dat sa fac Beta HCG. M-am dus si mi s-a recoltat sange, rezultatul il primesc prin fax dupa ora 17. Daca va fi sa zicem 500 nu e ok, daca va fi 100 e in concordanta cu ce a vazut ea. Diagnosticul trecut pe fisa este Sarcina 5 sapt cu iminenta de avort. Mi-a dat sa introduc intravaginal Utrogestan 200mg.
Deci nu am scapat total de emotii. Pe de o parte e ok, nu e sarcina extrauterina, pe de alta stam in stand by...
Noi 2 simtim ca totul e ok si ca va fi bine, avem incredere in Dumnezeu, ca el va face cum e mai bine!
Astept sa imi spuneti daca stiti ceva legat e situatia prin care trec, eu acum citesc din urma, va pup!
Danuta,am intrat sa vad ce-ai facut la dr.Ma bucur ca nu e sarcina extrauterina si esti optimista.Eu nu pot sa-ti dau niciun sfat,ma depasste situatia ,asteptam sapt. viitoare cu date mai exacte
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]