View Single Post
  #465 (permalink)  
Vechi 13 iun 2013, 20:24:23
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

Citat:
Anterior postat de Mihaela1006 Vezi mesajul


Pai da, spre sfarsit de an scolar sunt capiata. Asa ca in loc de Adevarat a-nviat! eu iti spun Adevarat S-a inaltat! Nici nu stiam ca a trecut mai mult de o luna de cand nu am mai venit pe aici

Am o multumire, au aparut ciresele si fac cate o burta de cirese zilnic sau chiar de doua ori pe zi. Adica mananc pana nu mai pot. Este un mod de detoxifiere si mai e si foarte gustos! Capsunile au fost si ele un deliciu cat au fost, acum astept ciresele alea romanesti ca pana acum ne-am delectat cu cele de la sud de Dunare...
In fiecare zi caut lactate care sa arate cat mai natural . Orice fabrica mare lucreaza cu tot felul de amelioratori, conservanti ai alte E-uri care sa faca o marfa care sa arate la fel si sa aiba acelasi gust la fiecare lot de productie, cu un termen de valabilitate cat mai mare, in timp ce fabricile mici chiar daca lucreaza mai natural au acces mai greu la piata nationala si vand numai pe plan local o cantitate foarte mica de produse. Iar in Bucuresti si imprejurimi nu prea sunt fabrici mici... Am inca incredere in marci ca Napolact si Covalact, dar nu e zi sa nu ma intreb daca increderea mea are o baza sau sunt si eu un consumator care isi ia teapa.
Adevarat s-a inaltat!!!!!!!
Bine ai revenit si merci pt comentariul de la poza!
Referitor la lapte si alte lactate......de asta tot zic eu ca prefer lapte,iaurt si branza de la tara......chiar daca sunt grase,macar sunt naturale si mult mai sanatoase!
__________________