View Single Post
  #4716 (permalink)  
Vechi 09 oct 2011, 22:15:19
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Am avut si eu o zi mai proasta, un pic existentialista cum spuneai si tu: de ce traiesc? pentru ce muncesc? trece viata pe langa mine? planific chestii minore si nici alea nu ies si imi dau seama ca sunt oricum lipsite de importanta...

Cred ca asta e viata, si trebuie sa o luam ca atare si sa ne bucuram pe cat posibil de putinele momente cu adevarat frumoase.
da,se pare ca asta e viata, abia acum vad.pana acum a fost usor, ma intretineau parintii,nu aveam niciun stres.doar sa invat.acum e mai greu.stiu ca toti trecem prin asta dar e greu inceputul.si mai ales,e greu cand nu ai parintii alaturi de tine,langa tine fizic, sa te sustina moral.si imi pare rau ca i-am intristat si pe ei...nu asta am vrut dar m-au simitit trista si m-au facut sa le spun
Citat:
Anterior postat de lonely Vezi mesajul
Imi pare rau ca ai probleme
M-asteptam sa incepi sa-ti revii dar se pare ca mai dureaza pana cand ajungi la vremuri mai bune
Te imbratisez si sunt cu gandul alaturi de tine..... ce pot face mai mult?
buna!da,si eu credeam ca imi revin.dar nu prea dau semne de asa ceva, din pacate....nu poti sa faci mai mult,imi e de ajuns ca sunteti voi alaturi de mine....
asa cum spuneam si eu si cum spunea si Simi...ma tot intreb daca fac bine ce fac, daca nu trece viata pe langa mine si eu nu bag de seama, daca nu cumva ratez niste momente pe care le-as vrea la un moment dat.

incep sa imi pun semne de intrebare daca am facut bine ca m-am inscris si la master si daca o sa il pot duce la bun sfarsit in paralele cu serviciul si cu programul asta haotic si cu oboseala cronica ce mi-a intrat in organism.
daca nu il pot duce poe tot la buget?daca o sa trec la taxa?si mai am si porblema cu iubi,simt ca nu se va alege nimic de noi pentru ca stam cum stam cu banii.adica,hai,eu mai am un serviciu,dar el?am putea sa stam la mine,chiar azi am vb cu parintii despre asta.dar nu poate accepta el pentru ca neavand un salariu nu poate contribui la utilitati si se simte prost,normal.si au trecut atatia ani si noi tot nu avansam in niun fel.si simt ca imi fac planuri degeaba....

banii nu imi prea ajung pentru ca sunt foarte multe de platit si multe nevoi...ce sa mai zic?
de regim nici nu as mai vrea sa pomenesc....ce vreti sa auziti?ca am mancat eugenii si biscuiti?sau prajitura, seminte si popcorn?se pare ca pentru astea si pentru tigaris unt bani
ma trezesc dupa turele de noapte cu o pofta scarboasa si nesimtita de dulce.chiar am impresia ca e din cauza oboselii pofta asta de a manca.si persista
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de happygirldiana; 09 oct 2011 at 22:17:41.