Subiect: Vicii de slabute
View Single Post
  #48 (permalink)  
Vechi 26 aug 2011, 12:00:03
bzzz's Avatar
bzzz bzzz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Vicii de slabute

Ei stai linistita ca atunci cand o sa vrei tu cu advarat sa nu mai fumezi nu vei mai fuma.. eu am fumat 5ani .. si m-am lasat si nu as mai fuma never ... Cand fumam fumam pt ca ne place.. mie sincer mi-a palcut sa fumez.. dar m-am lasat pt ca am avut un motiv inteimeiat... iubitul meu nu fuma si ma simteam aiurea ca eu sa fumez si el nu.. si m-am lasat deodata.. si sunt ft mandra de asta.. Si cand am vazut ce urat se simte cand cineva fumeaza si altcineva nu imi dau seama ce aiurea era pt iubitul meu.. si sigur am facut cea mai buna alegere.. atat pt el sa nu fie obligat sa simta acel miros urat cat si pt mine .. sanatatea mea.. E groaznic cum iti miros hainele.. mainile a tutun.. acum cum nu mai fumez simt imediat la fumatori.. si e ft neplacut.. tocmai de aceea spun ca nu as mai fuma never..
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat