View Single Post
  #491 (permalink)  
Vechi 16 apr 2011, 11:44:18
Monica17's Avatar
Monica17 Monica17 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 11 dec 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 64kg
Mesaje: 3.193
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu-Monica17 (viata e mai frumoasa fara kg in plus)

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul
Hello sis!!!
Mai treaba e in felul urmator...cand ai perioade alternante...adik o zi 2 3 mananci mai aiurea...dupa mananci corect si tot asa...e foarte probabil sa vezi tot felul de fluctuatii...si nu e musai sa le vezi atunci cand mananci...de ce??habar nu am dar asa se intampla...de ex si eu cand am fost bolnava si o lasasem mai moale cu sportul...initial am continuat sa slabesc normal...cand m-am facut bine si am reluat sportul slabeam mai putindeci de aia te bat eu la cap sa nu mai ai decat 1 zi pe sapt de abateri...pt k atunci cand ai cate 2-3 zile consecutive de abateri...poi le platesti destul de scump...nu e bai k si asa cu perioadele astea alternante vei slabi...dar mai greu...deci din 2 una tre sa alegi...ori strangi din dinti 1luna de zile si te tii strict de dieta...ori te impaci cu gandul k asta e ritmul in care slabesti tu...orice alegi e ok....dar impacate cu gandul si nu te mai perpeli atata...k iti faci rau singura cand stai si iti consumi creierasi din cauza k nu merge asa cum ti-ai doriPup fata mea frumoasa
Da sisule, eu stiu ce zici tu!
Si la mine e imposibil sa tin o luna dieta fara nici o abatere! pfff...asta e clar.
Si ai dreptate... deci... ori ma potolesc, ori slabesc ca melcul, ori deloc! oke
Nu mai zic ca ma fac fata cuminte ca nu-mi iese. Zic doar ca o sa fac tot posibilul ...
Nu-mi vine sa cred ca ma rog la 5kg amarate! ohhh!
MA rog! merci sis
__________________
Jurnal Monica17

"Gesturile marunte, neimportante sunt acelea care fac viata suportabila.
Un zambet, o atingere, un cuvant, putina atentie, o privire ingrijorata.."