View Single Post
  #497 (permalink)  
Vechi 09 iun 2010, 11:56:44
Nivara's Avatar
Nivara
(meniuri, evolutie)
Guest
Merite:
 
Date:
Mesaje: n/a
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Citat:
Anterior postat de sunshine Vezi mesajul
eu cred ca dai prea multa atentie acestui lucru. in primul rand tre sa-ti schimbi mentalitatea, lucru greu, stiu, dar poti sa incerci. si sa te faci sa intelegi, ca tu nu trebuie sa slabesti. tu trebuie sa te tonifici. nu mai ai ce sa slabesti. chiar daca vei mai slabi 4.5.7 kg, celulita nu va disparea. pt celulita, trebuie sport, masaj, si o alimentatie cat mai sanatoasa.
si inca ceva: nu te poti abtine de la dulciuri, pt ca te gandesti mereu la ele. te gandesti ca sunt bune, dar ca nu ai voie, si normal ca asa reactionezi
ei bine, afla ca ai voie tu tre sa fii la mentinere acum, si din cand in cand ai voie si dulciuri nu a murit nimeni de la o ciocolata, sau o prajitura. important este sa nu mananci zi de zi.
Dulciuri mananc din pacate in exces, la mine inghetata e la ordinea zilei si azi iarna pe gerul ala cumplit eu mancam aproape in fiecare zi inghetata Mai mananc si ciocolata la care vreau sa renunt pe caldurile astea pt. ca nu vreau sa ma imbolnavesc, in rest biscuiti simpli, cereale, fructe...nici nu mai stiu ce sa mananc ca parca m-am saturat de toate, parca nimic nu mai imi satisface nevoia de dulce
Nivara, trebuie să completezi Nivel de activitate fizică pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].