View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 31 mar 2012, 19:29:17
bluelf's Avatar
bluelf bluelf este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 58.5kg
Mesaje: 133
Aprecieri acordate: 54
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 28 mesaje
Implicit Re: Ciulama de ciuperci cu spanac si sos de usturoi - raw - hrana vie

Citat:
Anterior postat de Plecatalaplaja Vezi mesajul
Eu l-am cumparat. Acuma imi stau ciupercutele la marinat in frigider. Dar foarte greu am gasit un sos de soia care sa nu aiba zahar sau faina de grau...am citit pe putin 15 etichete pana am gasit unul ok. L-am gasit in Cora.

Pasy, eu nu am caju, sper sa nu ii stric prea mult gustul. Daca nu ar fi asa scump...

Multumesc. Deci, se cumpara. Maine fac si eu. Am curatat seminte de floarea soarelui si le las pana maine la hidratat. Vreau sa fac si pateul raw de seminte al lui Pasy.
Am ametit cu atatea denumiri de cand sunt pe aici. Caju, wasa ... Tot felul de chestii pe care nu le stiam si mi-a fost jena sa intreb. Totusi, oare are ceva daca pun nuci obisnuite? Am de la tara culese o gramada ...
__________________
My Evil Diary (Jurnalul Irinei)http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...elf-11242.html

bluelf, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat