View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 24 iun 2009, 18:05:58
tanya's Avatar
tanya tanya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 apr 2009
Locaţie: timisoara, Romania
Vârsta: 55
Dieta: montignac personalizata
Date: 154cm, 61.7kg
Mesaje: 1.247
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cosmetice/Machiaj pe care le folosim

Crema de fata Lierac
Demachiant lapte si lotiune tonica Yves Rocher
Fond de ten Avon dar am folosit mult timp L'oreal,May Belin,Nivea..
Crema colagen ochi Artdeco(umple ridurile)
Crema corp Garnier cu extract caisa (e autobronzanta si nu stiam)
Farduri diverse de la Cristian Dior ,Guerlain ,Lancome,Rimmel,May belline ,Max Factor,etc imi plac culorile pastelate ,continui prin machiaj pasiunea mea pt . pictura
Am folosit mult gama Nivea ,L-oreal,Eucerin,Garnier,Clinique pentru creme in functie de budgetul din momentul respectiv.Cea pe care o am acum imi place f.mult e a doua oara cand folosesc gama asta mi-a reabilitat tenul incepusem sa am probleme cu deshidratarea si un colorit dubios ,intr-o luna a facut miracole desi e pt ten uscat si eu am mixt spre gras.Sunt o pasionata a make up ,ma fardez zilnic in mod elaborat dar la modul sa par cat mai naturala.O crema foarte buna pe care am folosit-o (dar costa!)e din gama Shisheido.Pentru corp am folosit mult timp uleiuri de avoccado ,migdale aici nu am gasit sau nu am vazut.
tanya, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1779 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1262 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1005 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat