Subiect: Jurnal Mishaa21
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 11 mai 2010, 17:26:09
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mishaa21

Citat:
Anterior postat de misha21 Vezi mesajul
Va multumesc pentru primirea calduroasa! Ca punct de plecare am dieta lui Catalin Crisan, adica in primele 2 saptamani se mananca doar carne, maxim un ou pe zi si branzeturi 100 gr pe zi, impartite in cinci mese. Apoi se reintroduc si fructele si legumele, mai ales verzi, si se tine cam un fel de disociat 3 zile carne + 3 zile fructe si legume. Am mai tinut dieta si da rezultate foarte frumoase, mai ales in primele 2 saptamani. Cu sportul e problema cea mare: am un serviciu care predispune la sedentarism, lucrez la birou, stau toata ziua pe scaun si sunt cam toata ziua acolo,de dimineata pana pe la 4-5 dupa amiaza. Si daca mi-as face timp nu mai am energia necesara sa frecventez o sala de fitness Totusi incerc sa compensez prin mersul pe jos, cam o ora, de acasa pana la serviciu si inapoi, mai incerc pe acasa sa fac gimnastica,dans, dar e foarte greu, mai ales ca sunt o persoana destul de comoda, gurmanda si pofticioasa pe deasupra..
Cu ajutorul vostru sper sa reusesc sa fiu o mireasa slabuta! Probabil asta imi lipseste cel mai mult, sa fiu incurajata!
Buna Misha !
Din cate stiu eu, dieta lui Catalin Crisan e mai stricta decat ceea ce descrii tu. Ai grija sa nu fie o dieta yo-yo si sa te trezesti cu kg inapoi.
Daca are carne, legume si lactate... eu zic ca e bine.
Deci esti o miresica... Si eu o sa fiu miresica, dar nu stiu exact data nuntii
La tine cred ca sunt in toi pregatirile ai emotii?
Sport faci? Stii ca fara sport nu se prea poate slabi...
Bafta multa ne mai auzim pe aici
__________________