Subiect: Jurnal Mika
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 31 aug 2009, 14:40:51
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Post Re: Jurnal Mika

hey..iata si prima zi pe care o trec in jurnal..se pare ca am o boala..sa o incep mereu de luni
astazi m-am trezit de dimi..la 7 eram in picioare..am afcut toate paturile din casa..apoi m-am echipat, m-am infasurat cu folie, am baut 10 gurite de apa si i-am dat neata lu billy...am bagat 45 d eminute de tae bo..pe la mijlocul antrenamentului simteam ca nu mai pot, mi-era caldm ma simteam terminata..dar la sfarsit, parac as fi luat-o de la inceput..e misto!..nu pot nega..obositor, dar suuuper!..am zis ca de data asta nu am las...am mancat la interval de 45 de minute dupa antrenament, poate ca nu e tocmai ok...dar nua s vrea sa pap inainte de antrenament, ca vreau la antrenament sa ard direct din depozitele de grasime, nu ceea ce pap..iar sa las un interval pre amare, deja nu mai e mic dejun...trag spernate ca nue asa grav..
eu mi-am facut meniul pe azi, dar os a il trec si aici
Mic dejun:un ou fert tare:117 calorii;
o cana cu lapte de vaca si o lingurita de nesquik(150 ml):127,35(dupa zeci de calcule)
Pranz:350 g sarmalute(mami le face mai mari):595calorii
Cina(sau mai bine zis masa de la ora 5 si ultima de altfel pe ziua de azi):intentionez sa pap 2 felii de pepene, adik 650 g:195 calorii
la un total facut ar fi cam 1034,35 calorii..zic eu ca e bine..k asa mi-am propus in jur de 1000 de calorii papate pe zi
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]