Subiect: Dieta Mayo
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 15 nov 2010, 16:12:11
MaSimtBineInPieleaMea's Avatar
MaSimtBineInPieleaMea MaSimtBineInPieleaMea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 11 nov 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Regimul Mayo
Date: 1.68cm, 66kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Vreau sa slabesc 10 kg cu Regimul Mayo

Ma simt bine in pielea mea, dar sunt sigura ca m-as simti si mai bine daca as da jos cele 10 kg care cred eu ca sunt in plus pentru inaltimea mea. Am 21 de ani si pana acum nu am mai tinut regimuri de slabire, dar acum simt ca e momentul sa fac acest pas. Fac si sport de 4 ori pe saptamana cate 1 ora jumate, si vreau sa ma inscriu si la aerobic pe langa orele de exercitii facute acasa, sa lucrez 2 ore pe zi. M-am hotarat in acest sens sa adopt si o dieta adecvata, Regimul Mayo, care cred eu ca te autodisciplineaza si poate deveni un stil de viata sa iti alegi alimentele potrivite, si dupa terminarea lui. Mi-am propus sa il incep de maine, chiar azi merg sa ma aprovizionez cu alimentele necesare. Sper sa dau jos dupa cele 2 saptamani 7 kg, iar pe urma sa incep dieta Sacred Heart inca o saptamana, pana ajung la 55-56 kg, cat imi doresc sa am.


Regimul e urmatorul:

Ziua 1:
Mic dejun: O ceasca de cafea + 1 cub zahar. Pranz: 2 oua fierte tari + 400 gr spanac fiert + 1 rosie. Cina: 200 gr friptura de vaca +o salata cu ulei si zeama de lamaie.

Ziua 2:
Mic dejun: O ceasca de cafea + 1 cub zahar. Pranz: 250 g sunca + o cutie de iaurt natural; Cina: 200 g friptura de vaca + salata cu ulei si zeama de lamaie.

Ziua 3:
Mic dejun: O ceasca de cafea + 1 cub de zahar + o felie de paine prajita. Pranz: 2 oua fierte tari + o felie de sunca + 1 salata. Cina: o telina fiarta + o rosie + un fruct proaspat: mar, para sau portocala.

Ziua 4:
Mic dejun: O ceasca de cafea + 1 cub zahar + o felie de paine prajita. Pranz: 200 ml suc de portocale + 1 cutie de iaurt natural. Cina: un ou fiert tare + un morcov slab + 250 gr branza de vaci.

Ziua 5:
Mic dejun: un morcov mare ras. Pranz: 250 gr cod fiert, cu zeama de lamaie + 1 lingurita de unt. Cina: 200 gr friptura de vaca + o telina rasa.

Ziua 6:
Mic dejun: O ceasca de cafea + 1 cub zahar + 1 felie de paine prajita. Pranz: 2 oua fierte tari + un morcov mare, ras. Cina: 1/2 pui + o salata cu ulei si zeama de lamaie.

Ziua 7:
Mic dejun: O ceasca de ceai fara zahar. Pranz: nimic. Bea multa apa. Cina: 200 gr cotlet de miel + un mar.

Ziua 8:
Mic dejun: O ceasca de cafea + 1 cub zahar. Pranz: 2 oua fierte tari + 400 g spanac fiert +o rosie. Cina: 200 g friptura de vaca + salata cu ulei si zeama de lamaie.

Ziua 9:
Mic dejun: O ceasca de cafea + 1 cub zahar. Prânz: 250 g sunca + o cutie de iaurt natural. Cina: 200 g friptura de vaca + salata cu ulei si zeama de lamaie.

Ziua 10:
Mic dejun: O ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie de paine prajita. Pranz: 2 oua fierte tari + o felie de sunca + 1 salata. Cina: o telina fiarta + o rosie + un fruct proaspat: mar, para sau portocala.

Ziua 11:
Mic dejun: O ceasca de cafea + 1 cub zahar + o felie de paine prajita. Pranz: 200 ml suc de portocale + 1 cutie de iaurt natural. Cina: un ou fiert tare + un morcov ras + 250 gr branza de vaci.

Ziua 12:
Mic dejun: un morcov mare ras. Pranz: 250 gr cod fiert, cu zeama de lamaie + 1 lingurita de unt. Cina: 200 gr friptura de vaca + o telina rasa.

Ziua 13:
Mic dejun: O ceasca de cafea + 1 cub de zahar + 1 felie de paine prajit. Pranz: 2 oua fierte tari + un morcov mare ras. Cina: 1/2 pui + o salata cu ulei si zeama de lamaie.

In acest regim nu trebuie inlocuit niciun aliment si nici inlaturat. Daca se respecta cu sfiintenie, se vor pierde si peste 10 kg; se spune ca regimul schimba metabolismul si se pierde toata grasimea asimilata in corp.

Daca mai e cineva care a incercat sau incearca acum acest regim, va rog alaturati-va si hai sa ne sprijinim reciproc. Eu sunt la prima dieta si sper sa nu imi fie asa de greu, asa ca,contez pe voi sa veniti cu sfaturi si idei.
Inaltimea este incorecta. MaSimtBineInPieleaMea, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat