Subiect: Jurnal Cristi
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 20 feb 2011, 21:15:44
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Slabire sanatoasa/nesanatoasa

Citat:
Anterior postat de plocuitor Vezi mesajul
Dar pentru ca mananc doar 2 mese pe zi si astea mici..si 2 portocale..sau 1 iaurt intre ele..ma pot anemia sa am alte probleme de sanatate?? ce sa fac sa ma duc sa imi fac niste analize??? si eu sper sa reusesc sa ajung pe la 85 kg..dar acest lucru mi se pare imposibil...multumesc frumos pentru raspunsul Dumneavoastra promt

Da,daca vei continua sa mananci la fel de putin si doar 2 mese pe zi,vei avea probleme de sanatate,pe langa asta iti vei deregla metabolismul,si bineinteles si procesul de slabire.

Nimic nu este imposibil daca iti doresti cu adevarat,nu este usor dar merita sa faci acest sacrificiu in primul rand pentru tine,pentru sanatatea ta.

Incearca sa mananci 3 mese principale obligatorii si 2 gustari(fructe,iaurt,alune/migdale/nuci neprajite si nesarate)incadreaza-te in limita calorica si nu uita de sport,te va ajuta foarte mult.
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat