View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 03 mai 2011, 11:10:42
amatm's Avatar
amatm amatm este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2011
Locaţie: timisoara, Romania
Vârsta: 44
Dieta: disociata
Date: 162cm, 87kg
Mesaje: 34
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal amatm - Incepe o noua etapa in viata mea

buna fetelor!!!! am revenit ! VA MULTUMESC TUTUROR DE SUSTINERE SUNTETI DRAGUTE si intradevar m-am hotarat sa tin dieta disociata care mi se par mult mai permisiva adica poti manca cam ce doresti In fiecare zi binenteles pe parcursul zilei doar un singur aliment ,teoretic ar fi cat vrei cand vrei dar eu nu merg pe teoria aceasta, am impresia ca nu este bine formulata ,cat doresti in limita caloriilor permise in acea zi .sunt bucuroasa ca am tecut cu bine de ziua de ieri pentru ca nu am mai mancat seara .Sotul meu vine tarziu de la lucru si mancam pe la ora 23-24.deci kg mele sunt justificate datorita orei tarzii de luat cina .De azi voi relua sportul ,imi place foarte mult TAE BO nici nu imi dau seama cat de repede se scurge programul .din neglijenta nu am facut sport cam de mult timp. sper ca nu v-am plictisit cu vorbaria mea ,acum hai sa ne apucam de fapte ca vorbele sunt cam destule pe azi!!!!!!!!
amatm, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2069 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1552 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 778 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]