View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 25 mar 2012, 01:46:36
eliff's Avatar
eliff eliff este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 dec 2011
Locaţie: Leopoldsburg, Belgia
Vârsta: 42
Date: 168cm, 108kg
Mesaje: 1.296
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul slabutei ambitioase - yasemin :)

Citat:
Anterior postat de yasemin Vezi mesajul
Buna slabutelor! Deobicei sunt in trecere pe acest forum dar am decis sa iau lucrurile in serios si sa imi fac un jurnal. Am 20 de ani, 1.60 m inaltime si 54 kg. Sunt o persoana cu activitate fizica medie, fac aproape in fiecare zi 30 min - 1 ora de exercitii pentru toate grupele de muschi, insa nu ceva foarte intens, insist pe picioare, fesieri si abdomen. In timpul liceului nu depaseam 52 kg pentru care luam repede masuri si totul revenea la normal insa odata cu inceperea facultatii, lucrurile au luat-o razna si kg au inceput sa creasca, deoarece nu mai aveam deloc mese regulate, odihna era un haos iar stresul le depasea pe toate...astfel am ajuns la 58 kg Am tinut dieta disociata 3+3 si am dat jos 2 kg iar cu timpul tot oscilam dar mai putin de 55 kg nu reuseam sa slabesc. Acum sunt in anul 2 si e ceva mai bine...am tinut dieta Scarsdale insa doar o saptamana dearece aveam nevoie de ciorbe si supe si nu mi se potrivea, dar am slabit 1,5 kg intr-o saptamana ( + sport). Acum vreau sa tin dieta disociata pe zile : 1 zi proteine, 1 zi legume, 1 zi carbohidrati si 1 zi fructe deoarece cred ca mi se potriveste cel mai bine si am exemple in jur care au slabit foarte mult asa. Si beau ceai verde..ajuta la digestie Sper sa ajung la kg dorite cu ajutorul sfaturilor voastre, slabutelor
Eiii..uite si o Deveaca Bine ..te-ai hotarit sa-ti faci jurnal Yasemin (ca vad ca esti de mult aici pe forum ) Si eu sunt din jud Hunedoara (Bacia mai exact) si ma bucur sa vad cit mai multe hunedorence pe aici.
Disociata am incercat-o si eu (Rina90),dar la mine disociatul nu functioneaza asa ca am ales hipocalorica,care este mai mult un stil de viata decit o dieta.
Iti doresc multa bafta cu dieta pe care ti-ai ales-o,si cintar cit mai zgircit de acum inainte