Subiect: Rina 90" s
View Single Post
  #5009 (permalink)  
Vechi 22 dec 2010, 18:26:50
orhidee's Avatar
orhidee orhidee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Rina 90" s

Citat:
Anterior postat de mary14 Vezi mesajul
m-ati ucis cu vinu' vostru!
si eu am in beci un vin alb buuuuun. De cand am inceput rina, n-am mai baut, dar acum tare ma bate gandul, bine nu astazi, maine, ca atunci am ziua de vitamine
Apropo,
1. Daca manaci ceva si nimeni nu te vede, mananca in continuare, ca nu are nici o calorie.
2. Daca mananci prajitura cu ciocolata si bei bautura diet, caloriile prajiturii sunt anulate de bautura diet.
3. Daca mananci in compania cuiva si el mananca mai mult decat tine, caloriile tale nu se pun.
4. Mancarea in scop medical( ciocolata calda, gris, brandy) niciodata nu se considera la numarul de calorii.
5. Mancarea care are legatura cu uitatul la televizor ( popcorn cu unt, bomboane de ciocolata) nu se considera caci este parte din distractie.
6. Bucatelele mici de prajitura nu contin grasimi, procesul de rupere a lor duce la disparitia grasimilor.
7. Mancare linsa de pe lingura sau cutit in timpul prepararii mancarii nu contine calorii

8. Mancarurile de acceasi culoare au aceeasi valoare calorica: ciuperci-ciocolata alba, spanac-inghetata de fistic, iaurt-crema bavaria.
9. Mancarurile inghetate, in special inghetata, nu contin calorii caci caloriile sunt unitati ale caldurii,


stiati?
Deci nicio grija!
Oricum, daca continuam cu sportul si nu stam numai acasa in perioada asta, pe langa platourile cu praji, pun pariu ca n-o sa ne ingrasam deloc. Sper!

Noapte buna!
OK ! Nu avem nici o grija...dar nici vre-o nadejde !!!
Ma declar fana principiului nr.3 !!! Imi place la nebunie !!!
Si cum am hotarat ca voi face numai "zile de vitamine", in seara aceasta ma voi delecta cu-o afinata !!! Afine = fructe.......vitamine !!!
Am uitat sa va spun...mi-am cumparat sorici...ma duc sa-l savurez !!! Bineinteles ca si el se incadreaza la vitamine...soriciul contine vitamina porcului !!!
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].