View Single Post
  #501 (permalink)  
Vechi 15 aug 2011, 12:06:16
RedOnion's Avatar
RedOnion RedOnion este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 156cm, 53kg
Mesaje: 837
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!

Citat:
Anterior postat de Anyya Vezi mesajul
Cam de o luna asa fac.mananc sanatos..rar depasesc 1200 kcal.fac tae bo..merg cu rolele..dar nu slabesc ...probabil din cm am dat jos d la masaj...deaia am zis k m-as apuca d o dieta pt ca asa vad ca nu mai merge ..mie imi comvine sa tin o dieta personalizata.dar nu am rezultate ,,,.
Nu te descuraja daca nu slabesti pe cantar. Nu te atasa de a vedea un anume numar pe acel aparat, pt ca nu ti-l stie nimeni.

Ai slabit, nu? Se simte la haine, ai masurat sa vezi la cm? ASTA se vede, asta iti vor zice toti cunoscutii Plus ca tu nu ai kg in plus, nu depasesti 25 la IMC deci nu ai de ce sa iti pui asa problema Continua sa mananci sanatos si sa ai grija de sanatatea ta, esti inca in crestere (pana la 21 de ani ti se mai formeaza tesutul osos), iar de nr kg-lor uita si nu te stresa asa, pt ca nici nu ai de ce. Crede-ma, pana si stresul ingrasa, iar culmea e ca si stresul legat de slabit poate sa te faca mai agitata si mai usor de suparat, iar apoi sa te relaxezi prin mancare... So relax, totul va fi bine, cu rabdare si optimism razbatem toate prin aceasta greutate a slabitului
__________________
Jurnal Red Onion
Focus on your goals.. do not dwell on your weaknesses and failings, remind yourself constantly WHY you are doing the thing it takes to get you to where you want to be.

You can't get the butt you want by sitting on the one you have.

1 nov 2011 ~54 kg
1 dec 2011 ~58 kg