View Single Post
  #502 (permalink)  
Vechi 23 feb 2011, 14:31:33
amd1809's Avatar
amd1809 amd1809 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac personalizata
Date: 174cm, 69kg
Mesaje: 158
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Doamne ce bine arata
Dar in vasul acela de sticla ai pus crema la cuptor , sau cum? eu n-am mai facut inainte nici zahar ars si nu ma prea pricep...

Eheeee.. eram sigura ca pozele te vor convinge

Crema se prepara intr-o cratita obisnuita. Cratita repectiva o pui pe foc si topesti fructoza. Apoi, cand fructoza este topita, o intorci si rasucesti in fel si chip astfel incat sa "tapetezi" cratita cu siropul format. Lasi sa se intareasca putin si apoi torni in ea compozitia (crema). Se introduce la cuptor intr-o oala cu apa, cu diametru mai mare (daca ai un set de oale alege 2 de dimensiuni apropiate)si o lasi cca. 1 ora la foc mic/mediu. O incerci cu scobitoarea.
Cand e gata o lasi putin sa se raceasca si o rastorni pe platoul din care urmeaza sa o servesti. O poti lasa si in oala in care s-a copt, dar in mod normal se serveste intoarsa.
__________________
There is no sincerer love than the love of food.
amd1809, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1965 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1448 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 932 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]