View Single Post
  #5027 (permalink)  
Vechi 10 dec 2012, 15:37:43
Kamyy's Avatar
Kamyy Kamyy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

Deci n-ai fost la dentist. Macar sa se desumfle , sa mergi inainte de sarbatori..sa sti linistita.
Cu depresia..nu stiu ce sa zic. Stiu ca ai dreptate , dar e si cum e omul, sau nu stiu. Eu de cand ma stiu am fost o pesimista. Acum sunt ceva mai optimista, insa tot mai am depresii uneori. Iar cea de Craciun e lege din pacate.Asta e mergem inainte.
Spune-mi cu ce faci bai pt rana pe col?
Multa putere si odihna sa poti trece si peste saptamana asta.

Atatea probleme de sanatate si tu si ai tai...multa sanatate sa fiti bine de sarbatori.
Nu stiu cum e cu medicii pe dincolo, dar aici , ce ma enerveaza e ca nimeni nu gandeste mai departe de specializarea lui.
Adica te doare capul, ia o aspirina si gata.
Ai tensiune, ia de tensiune si gata..
Dar nici un doctor, nu se uita sa vada ce alte simptome mai sunt si sa merga spre cauza.Poate un singur ucru genereaza mai multe probleme, care tratate separat, nu trateaza cauza. Treateaza cate o problema pe rand.. Sper ca ati inteles ce vreau sa zic..
La mine zice el e de la frica....acum e boala asta,dar toate analizele si controalele sunt ok....deci raul imi vine de la frica,teama.....sa se rez cu mana acum si mai vedem...
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat