View Single Post
  #5030 (permalink)  
Vechi 18 mar 2012, 18:59:37
ocsanel's Avatar
ocsanel ocsanel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2012
Locaţie: zurich, Switzerland
Vârsta: 46
Dieta: principiile montignac, mincam sanatos
Date: 155cm, 84.3kg
Mesaje: 595
Aprecieri acordate: 11
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
vai fetelor azi am facut o prajiturasuper bunape care am topit-o ma ingras 10 kg azipana o terminam imi tot vine sa trec pe la eavoi sunteti plecate ?e cald afara?la noi e rece si a mai dat o ploaie rapida de 10 min.......hm....si nici de sport nu am chef azice ma faccred ca-mi prepar o supa de rosii pt diseara.............ce frumos fata mea cea mica imi citeste povestea cu "Ala ca zapada si printul Philip",(numa ca printul e din povestea cu Frumoasa adormita)
si eu de 2 zile parca nu ma mai opresc de mancat, si ma mustra constiinta mi-i frica sa scriu la meniuri ce mananc si cat, se angrasa si computatorul
Si la noi a fost annourat dimineata dar noi am iesit, am mers la Zurich si inapoi a si plouat putin, dar noi suntem de miere si nu ne-am topit atit de repede
Cat de frumos ca puiuta iti citeste povesti, a mea incearca dar se plictiseste repede...
ocsanel, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1958 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1441 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 667 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]