View Single Post
  #508 (permalink)  
Vechi 26 iun 2012, 08:37:45
Georgii's Avatar
Georgii Georgii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 29
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere Georgii

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul

Hihi Da, nici eu nu sunt de mult pe aici.
Mda. O mie de cuvinte nu valoreaza cat o privire la ticker


Bravoo Pe mine sportul ma ajuta foarte mult cand sunt racita..dar chestia e ca nici nu prea am mai fost atat de des in ultimul timp. Inainte nu era iarna sa nu stau cu servetele dupa mine dar in decembrie vreo 3 zile am fost racita si atat Cand am facut rubeola, nu puteam pur si simplu sa nu fac nimic. Am facut in jur de 30min- o ora de pilates sau yoga Ai mei mi.au zis ca nu.s normala si ma verificau mereu sa nu cumva sa lesin sau altceva.
Dar cum ai reusit sa racesti?
Dar totusi zi-mi cum ai ajuns la 54? Ce ai facut? M-am uitat la poze si daca te consideri grasa, sfatul meu e ori sa iti cumperi alta oglinda ori sa schimbi mentalitatea 'sunt grasa ca am 54 dekg, nu 47'.
Eu m-am saturat de raceala asta, la 2 saptamani de cand am venit din tara pai numai asa racita sunt. Ori de la vreun curent, ori schimbul de temperatura de la munca ca oricum rece nu beau... amigdalitele nu mi se umfla . Cine stie! Acum iau antibiotic de ieri... vad ca incepe sa imi treaca! Mor de ciuda cand merg la piscina si toti se balacesc!!
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat