Subiect: Jurnal Laura
View Single Post
  #512 (permalink)  
Vechi 13 oct 2009, 15:39:16
Sheba's Avatar
Sheba Sheba este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 06 oct 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Incerc sa evit grasimile si dulciurile
Date: 166cm, 96kg
Mesaje: 634
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Smile Re: Jurnal Laura

Citat:
Anterior postat de Rusu Laura Vezi mesajul
si eu am doi lupi albi americani-canadiani...sunt superbi...si pe langa casa mai avem 4 caini maidanezi carora le dam de mancare si drept recompensa ne stau pe langa casa....si evident ca in casa am 3 pisici 2 motani si o pisicuta la varste cam indepartate ce-i drept...unul are 7 ani, altul 8luni si pisicuta am adus-o nu de mult si nu are mai mult de 2-3luni,a gasit-o o prietena pe strada si mi-a dat-o mie in primire)) ii ador pe toti am mai avut o pisicuta de 4 ani care a murit de curand a scapat afara si a muscat-o un caine venit din alta parte...a facut pmneumotorax,hemoragie interna si a murit((((((((((((((((( si de aceea in locul ei,fizic macar, am adus-o pe micuta si i-am dat numelevei...tot timpul zic ca sper ca s-a 'reincarnat' in asta mica ca in sulfetul nostru oricum e mereu prezenta....
Sa-ti traiasca animalutele Imi pare sincer rau pentru pisicuta....

Si eu as vrea sa largesc menajeria. Cand am timp as vrea sa ma implic cu recunoasterea celei de-a patra rase de ciobanesti de-ai nostrii. dar un pui presupune ca cel putin 4-5 luni sa ma pot ocupa de el intensiv. vreau sa iau si eu un catel "corb" si sa vedem ce iese. Pisici mi-e imposibil ca blanosii mei le vor pe post de guler...
Sheba, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2518 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2001 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1485 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]