View Single Post
  #5122 (permalink)  
Vechi 31 mar 2012, 10:07:59
lulus07's Avatar
lulus07 lulus07 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 mar 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Hipocalorica
Date: 165cm, 67kg
Mesaje: 710
Aprecieri acordate: 76
Am fost apreciat(a) de 120 ori in 86 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
am fost ieri cu Noemi la medic...mai intai ne-a facut control si ne-a spus ca e bine, asa ca nu a mai fost neviue de eco...a scapat un ban in plus, pe mine ma trimise pediatra, a zis ca in ultima vreme a avut cateva cazuri cu probleme si mai bine sa fac si asta...

nu mai alaptez ca nu mai am ce...desi tot trag cu pompa in sparanta ca dade mai vine ceva...insa nimic, acum mi-a dat debridat o zis ca o ajuta, eu am inceput sa ii mai dau si cate putin ceai de musetel..vom vedea..
eu sunt mai stresata de soi...ar trebui sa merg la scoala dar daca pe fetita o doare ceva nu pot sa o las cu altcineva sa merg....oricum numai in mama am prins incredere deocamdata luni vine socrela din germania sper sa nu zica :stau eu cu fata mergi fa-ti treaba: mi rusine sa ii spun ca mi frica sa o las cu cineva.....probabil sunt ciudata
daca mai creste poate va fi altfel

a mea nu vomita deloc....eu nu am auzit copii sa nu voomite pana acum....sper ca e ok
E normal sa fii oarecum reticenta la a-ti lasa copilul cu altcineva, insa daca se va obisnui doar cu tine av fi un chin ulterior, cand vei vrea sa o lasi cu altii si nu va mai vrea ea sa stea. Mai bine o obisnuiesti si cu alte persoane, ptr a-ti fi mai usor apoi. Noi a trebuit sa o lasam cu cine apucam (inclusiv pe la prieteni cu copii, ca n-am avut de ales) dar acum Ilinca e foarte prietenoasa, si la socra sta fara probleme, si la ai mei, iar cu alti oameni si copii e foarte sociabila. Poate gasesti o cale de mijloc, de ex sa o lasi pe soacra sa aiba grija de ea cu tine in casa, in timp ce tu faci altceva. Si atunci vezi cum si ce face, si poti corecta ce nu iti convine. Incearca
__________________
Jurnal lulus07
Răspuns cu citat