View Single Post
  #5225 (permalink)  
Vechi 03 apr 2012, 15:07:51
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul

pup un baietel frumos!si sanatos!
multumim

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Bravo pentru ca ati iesit bine la control!! felicitari!!! sunteti mari mari, creste Viktor la Fat-Frumos!!

cred ca vacanta in romania va fi una din cele mai frumoase asa e cand revii acasa, cred eu.
voi cum v-ati adaptat in noua tara? sunteti plecati de multa vreme? cum si de ce ati parasit ro?
ah, si eu vroiam la un moment dat thailanda, insa cu raisa atata pe avion ar fi o tragedie cred. prietenii care au fost acolo spun ca e ceva divin. noi vom astepta sa mai creasca raisa pentru drumuri cu avionul asa lungi.
pe de alta parte, noi in fiecare an am fost la noi la mare si la munte, chiar daca am mai fost si prin alte parti.
da da, creste, chiar ma gandeam cand eram gravida, da doamne sa nu fie copilul meu ca mine, mic si amarat, sa fe ca Stelian, el e mare ca un munte si se pare, pana acuma ca asa o sa fie

am mai fost in vacanta in romania dar de fiecare data am inceput sa nu mai am liniste dupa o saptamana, pentru mine aici e acasa acum, am casa mea, linistea mea (chiar daca uneori e enervant de liniste)...da, e frumos pentru ca vezi oamenii dragi dar mai mult nu ma intereseaza...traficul din ro ma ingrozeste si acuma si mai mult ca plecam cu Viktor la drum

stii cum e Simona, eu de mica ziceam la toata lumea ca eu nu o sa locuiesc mult in Romania, nu aveam nici macar 7 ani cand stiam cate ceva engleza si visam sa pot sa plec de acasa...in 2000 am fost plecata pentru cateva luni in Belgia cu intentia de a ma stabili dar nu mi-a placut, eram cu siguranta prea imatura pentru a-mi plcea acuma o regret din suflet, apoi am mai stat cativa ani in ro si l-am intalnit pe Stelian (el e in Suedia din anii 90) si atata mi-a trebuit, am lassat serviciu f bine platit unde puteam spune ca facusem cariera si am plecat in necunoscut...nu regret nici plecarea asta, sper ca e definitiva mereu ziceam cand eram acasa ca daca o sa am vreodata copii asta o sa fie in Suedia sau Danemarca, au iesit la ceva studiu unele din tarile cu cei mai fericiti copii din lume

Thailanda e o destinatie super populara aici, da zborul e foarte lung si de aici, vreo 6 ore dar daca e sa fie noaptea si sa doarma e bine, asa vreau eu sa cred, pana ajungem chiar sa plecam mai esteeeee
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat