View Single Post
  #528 (permalink)  
Vechi 12 sep 2010, 11:07:38
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
E dieta, nu e de negociat. Ai vrut o parere si ai primit-o din toata inima. Cascavalul pe care l-ai luat tu nu era light. Eu mananc cascaval light Hochland si e mai slab caloric decat al tau, cu cam 120-130 de kcal/100 gr. Si crenvustii nu mi se par o idee buna pt nici un mic dejun, ca e de dieta, ca e de mentinere pt ca este un aliment ft prost (si fie vb intre noi, nici nu-mi plac ). Dupa ce aflii din ce-s facuti parca nu-ti mai vine sa mananci.
da.dar mai conteaza si faptul ca tu gasesti,.eu nu.eu aici nu gaseesc nici lapte degresat...de-asta consum de 1,5%.branza degresata nu,cascaval light nu,nimic.pentru ca e orasul foarte mic si nu se consuma....o sa se schimbe situatia cand o sa plec iar la facultate...
si da...merci de parere si nu negociez dieta sub nicio forma :d
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]