View Single Post
  #5325 (permalink)  
Vechi 02 feb 2015, 15:38:43
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Chiar voiam sa te intreb zilele astea ce mai faci, insa m-am gandit ca esti ocupata foc.

La suplimente si eu stiu de BCAA si de glutamina, dar nu am luat, doar L-Carnitina si CLA.

La nivelul la care esti tu acum merita sa experimentezi daca poti, sa vezi cu ce iti merge bine, doar ca intr-adevar mi se pare ca treci printr-o perioada extenuanta si trebuie sa ai mare grija cum iti dozezi efortul, sa nu clachezi la un moment dat.
Pudra proteica te-ar ajuta la refacerea muschilor, insa nu cred ca si-ar aduce o contributie efectiva la oboseala resimtita de tine din cauza unor factori diversi, nu doar solicitarea provenita din sportul intens.

Ai grija de tine!
Pudra proteica oricum imi iau, sa vad ce imi iau ptr energie Glutamina, Carnitina sau Tirozina..
Stii ca iti sousesem ca mi-am luat capsule de Tirozina.. mi-a mers f bine cu ele.. chiar am simtit ca ma energizeaza.
Asta am gasit ca si efecte:
Beneficii cheie

  • Ajută la reducerea stresului şi oboselii asociată cu antrenamentul
  • Poate îmbunătăţi puterea de concentrare
  • Poate fi folosit la slabit

Glutamina ar fi mai buna ptr imbunatirea timpului de refacere si reconstructia tesuturilor..

BCAA sunt f buni in cresterea tesuturilor, stopeaza catabolismul..

Tu ce mai faci scumpa mea?
Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Neata Clau! Sa ne zici si noua cum e pudra de la MyProtein. Ai comandat Glutamina sau BCAA?
Nu am dat comanda, o sa dau pe la sf saptamanii. Dam mai multi comanda sa nu platim transport. De abia astept sa vina! Imi iau si calipper clar!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]