View Single Post
  #54 (permalink)  
Vechi 20 aug 2011, 06:58:03
nicoleta1983's Avatar
nicoleta1983 nicoleta1983 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 dec 2010
Locaţie: buzau, Romania
Vârsta: 40
Dieta: hipocalorica adaptata
Date: 156cm, 65kg
Mesaje: 732
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Reteta de slabit “Balerina” - slabesti 1 kilogram pe zi

Neatza,slabutelor!Eu tin tot felul de diete de cand ma stiu.In special cand imi pierd increderea in mine ma gandesc ca daca as pierde un numar mare de kg as arata cu totul altfel,as deveni altcineva.Dar nu e asa.Slaba sau grasa tot eu sunt.Cea mai mica greutate am avut-o acum 8 ani,aveam 55kg.De-a lungul timpului am realizat ca nu pot tine o dieta stricta,ff stricta.Nu-mi place ideea de a avea ceva impus si acum prefer o dieta improvizata de mine(pe care psihicul meu o accepta pt ca e a mea )
Zicea cineva mai sus ca i se pare buna ideea cu mancatul din 2 in 2 ore.O dieta sanatoasa cum am tot vazut pe site-ul asta implica 3 mese principale si 2 gustari.Daca iei micul-dejun la 7,mesele sunt destul de dese pana in ora 18,nu chiar la 2 ore,dar aproape.Insa asta e problema.Nu poti intotdeauna la serviciu sa mananci 2 mese(gustare si pranz)si atunci eu renunt/aman la una din ele.In alta ordine de idei consider ca e bine sa ai ore fixe la masa.Organismul se obisnuieste sa ceara doar atunci,altfel risti sa-ti fie foame tot timpul si sa se aleaga praful de regim.
Bafta tuturor la slabit!
nicoleta1983, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1742 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1225 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat