View Single Post
  #542 (permalink)  
Vechi 25 sep 2013, 09:28:33
camyuta's Avatar
camyuta camyuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 dec 2010
Locaţie: Galway, Irlanda
Vârsta: 42
Dieta: Rina 90
Date: 168cm, 80.1kg
Mesaje: 163
Aprecieri acordate: 52
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 59 mesaje
Implicit Re: Grupul slabutelor care se pregatesc pentru o sarcina

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul
Eu faceam sport intens cand am ramas insarcinata ( de 5 ori pe sapt cate o ora) si nu am avut probleme. Probleme mi-a creat Dukanul pentru ca m-a facut sa nu am ovulatie si ciclul meu dintr-unul de 32-35 de zile a ajuns la 45 de zile. Dupa ce am renuntat la Dukan, am revenit la normal si am reusit sa raman insarcinata
Pana luna trecuta si eu faceam intens, cei drept ca doar de 3 ori pe saptamana. Da de luna asta am renuntat, citisem ca iti micsoreaza sansele sa ramai. Eu am tinut Dukan doar primele 2 saptamani acu vreo 2 ani, luna asta mi-am facut teste de ovulatie si sunt negative. A fost surpriza pt ca eu am CM chiar foarte regulat la 28 de zile, foarte rar la 27 sau 26, il monitorizez de ceva vreme, si poate ai dreptate ce zici tu pt ca desi nu mai tin Dukan am o alimentatie foarte proteica pt ca la mine e ,, nici o masa fara carne''. Poate daca ma inscriu la concurs o sa mananc si eu mai curat ca altfel degeaba ma inscriu, si atunci sper sa am vesti mai bune. Oricum e nostim pt ca totdeauna ma gandeam ce grija tre sa am pt a nu ramane insarcinata, ma gandeam ca e asa simplu si usor si acum cand vreau constat ca de fapt e destul de complicat, cu zilele fertile, cu ovulatia, cu zilele de post etc. Unde mai pui si varsta, foarte complicat.
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui camyuta:
LOREDANA99 (26 sep 2013)