View Single Post
  #5457 (permalink)  
Vechi 28 apr 2012, 16:57:18
anca1011's Avatar
anca1011 anca1011 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 28 apr 2012
Locaţie: tg frumos, Romania
Date: 170cm, 80kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit ajutati-ma..nu stiu cum sa slabesc

buna tuturor..sunt noua in acest grup si va rog sa ma ajutati sa pot slabi.ca sa vedeti cu ce aveti de a face am sa va spun pe scurt povestea mea.
eu nu am fost dintotdeauna asa...in urma cu 10 ani m am operat de nodul la san, si de a lungul timpului am urmat tot felul de tratamente si dozari hormonale date dupa ureche pt ca nici un doctor nu m a trimis sa mi fac vreo analiza ceva.in fine, ideea e ca am inceput sa ma ingras usor iar apogeul l am atins intr un an de zile.(m am ingrasat 20 kg).deci de la 50 am ajuns intr un an la 70 kg, asa pe nesimtite. am urmat o dieta la un nutritionist si am reusit sa dau cateva kg jos dar mi a zis ca pana nu mi rezolv problemele hormonale nu prea pot slabi asa cum imi doresc..si asa am ajuns la 80 kg. eu vointa am si cu sprijinul dumneavoastra sper din tot sufletul sa fiu motivata sa pot slabi. in septembrie ma marit ..vreau sa incap intr-o rochie decenta ..asa ca AJUTOR!!! ce ma sfatuiti? va pup
anca1011, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2068 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1551 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 260 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]