View Single Post
  #58 (permalink)  
Vechi 04 mai 2010, 20:31:53
Maricica's Avatar
Maricica Maricica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mai 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 169cm, 57.6kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dermatita atopica - ajutor!

Buna, nu stiu daca te mai ajuta cu ceva acum, e putin cam tarziu, dar sa stii ca si eu am fost diagnosticata cu dermatita atopica de curand, am fost la o doctorita extrem de draguta - care, coincidenta, si ea sufera de aceeasi boala - si mi-a explicat ca, in cazul meu, este mostenire genetica (ce bucurie!). Si eu si sora mea am mostenit de la tata, la mine un plus este faptul ca am astm...Mi-a recomandat niste creme pentru dermatita pana imi trece - Diprogenta si Locoid crema - si Lipobase cica va tb folosit permanent...daca n-o sa mearga, mi-a mai zis de o crema de la japonezi, nu mai stiu cum se numeste, oricum cred ca ar tb sa vb cu ea personal mi-a mai dat si creme pentru atopici sa le folosesc permanent - plus produse special concepute pentru atopici... Sper sa se rezolve problema!

O zi faina!
Maricica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1779 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1262 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 746 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 04 mai 2010 at 20:34:10.
Răspuns cu citat