View Single Post
  #5982 (permalink)  
Vechi 21 feb 2013, 11:46:11
otiliaa's Avatar
otiliaa otiliaa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Firenze/, Italia
Vârsta: 39
Dieta: monti
Date: 160cm, 76kg
Mesaje: 1.375
Aprecieri acordate: 749
Am fost apreciat(a) de 786 ori in 414 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Q88 Vezi mesajul
Lidiuta, reteta de salata de avocado cu ton am luat-o de pe net si mie chiar imi place.
V-am spus ca la mine e ceva psihologic: cu cat fac retete mai ciudate (inedite), care nu sunt foarte comune in bucataria noastra traditionala, cu atat sunt mai mandra de mine si nu sunt tentata de alimente nepermise.
Cateva variante de ton cu avocado gasesti aici
Calorii: Mancaruri: Salata cu ton, fara ulei, South Beach (faza 1) - Calculator calorii - Slabute.ro
Calorii: Mancaruri: Salata cu ton, ou si avocado, eva 9 - Calculator calorii - Slabute.ro
Eu am o reteta mai simpla: pulpa unui avocado se amesteca impreuna cu galbenusul unui ou si o lingura de ulei in blender. Se adauga o conserva de ton maruntit in suc propriu (calorii putine, ieftin si bun, Kaufland), ceapa tocata marunt si albusul de ou maruntit. Daca vrei poti sa ii pui si o legatura de marar sau patrunjel. Eu am avut marar.
Pofta buna!
Eiii,da ce idei bune imi dai si mie.Felicitari pt noile retete....
__________________
Mananc pt a trai,nu traiesc pt a manca! jurnal plictisitor-http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...liaa-5785.html
otiliaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1934 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1417 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui otiliaa:
Q88 (21 feb 2013)